Amphenol Aerospace Operations D38999/20TC4HA-LC
D38999/20TC4HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TC4HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 4C 4#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TC4HA-LC.pdf
Availability of D38999/20TC4HA-LC
QUANTITY
D38999/20TC4HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TC4HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TC4HA-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TC4HA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20TC4HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TC4HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TC4HA-LC
RES SMD 1.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 14000UF 35V SCREW datasheet.pdf