Amphenol Aerospace Operations D38999/20TC98JA-LC
D38999/20TC98JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TC98JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 10C 10#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TC98JA-LC.pdf
Availability of D38999/20TC98JA-LC
QUANTITY
D38999/20TC98JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TC98JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TC98JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TC98JA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TC98JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TC98JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TC98JA-LC
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 35 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 80MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 259VC P600 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12V IN 12V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
ANT MESH 12DBI 2.4GHZ N MALE datasheet.pdf
1233 SILVER 500 FT datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf