Amphenol Aerospace Operations D38999/20TD18HA-LC
D38999/20TD18HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TD18HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 18C 18#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TD18HA-LC.pdf
Availability of D38999/20TD18HA-LC
QUANTITY
D38999/20TD18HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TD18HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TD18HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TD18HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TD18HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TD18HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TD18HA-LC
CONN HEADER 16POS DL VERT SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 25A TO252-3 datasheet.pdf
Crystal 16.9344MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
60703-10 COND PUNCH datasheet.pdf
RES 115 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf