Amphenol Aerospace Operations D38999/20TD18JN
D38999/20TD18JN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TD18JN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 18C 18#20 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TD18JN.pdf
Availability of D38999/20TD18JN
QUANTITY
D38999/20TD18JN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TD18JN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TD18JN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TD18JN
Related LinksD38999/, D38999/20TD18JN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TD18JN Details Description
Related parts for D38999/20TD18JN
CONN SPLICE BUTT 350MCM AMPOWER datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DM642 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LAMP DVR EL QUAD HV 24TQFN datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 14-26AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
MC-S1 SWITCH & ACT WITH SIGNAL datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2.54MM datasheet.pdf