Amphenol Aerospace Operations D38999/20TD19PN
D38999/20TD19PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TD19PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 19C 19#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TD19PN.pdf
Availability of D38999/20TD19PN
QUANTITY
D38999/20TD19PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TD19PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TD19PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TD19PN
Related LinksD38999/, D38999/20TD19PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TD19PN Details Description
Related parts for D38999/20TD19PN
FIXED IND 8.8MH SMD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HS LC2MOS 24-SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1.4KVDC RAD datasheet.pdf
BIT TORX T8 3.54" datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC HALL LATCH 4SOP datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf