Amphenol Aerospace Operations D38999/20TE26PB
D38999/20TE26PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TE26PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 26C 26#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TE26PB.pdf
Availability of D38999/20TE26PB
QUANTITY
D38999/20TE26PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TE26PB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TE26PB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TE26PB
Related LinksD38999/, D38999/20TE26PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TE26PB Details Description
Related parts for D38999/20TE26PB
HEADER OPEN SLOTTED .400 20POS datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V datasheet.pdf
RES SMD 25.2KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC 1.5KW 230V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 20 POS datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.1% 0.3W 1206 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT RA datasheet.pdf