Amphenol Aerospace Operations D38999/20TE6BB
D38999/20TE6BB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TE6BB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 6C 6#12 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TE6BB.pdf
Availability of D38999/20TE6BB
QUANTITY
D38999/20TE6BB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TE6BB
Internal Part NumberEIS-D38999/20TE6BB
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TE6BB
Related LinksD38999/, D38999/20TE6BB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TE6BB Details Description
Related parts for D38999/20TE6BB
RES 120 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP HEX SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.45A 80 MOHM TH datasheet.pdf
VARISTOR 20V 2KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 10V JB 0201 datasheet.pdf
CONN 5.08 MTV-3 TB100 BK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf