Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF11AA
D38999/20TF11AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF11AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TF11AA.pdf
Availability of D38999/20TF11AA
QUANTITY
D38999/20TF11AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF11AA
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF11AA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF11AA
Related LinksD38999/, D38999/20TF11AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF11AA Details Description
Related parts for D38999/20TF11AA
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 270PF 2.5KV P90 2325 datasheet.pdf
IC REG QD BUCK/LINEAR SYNC 24LLP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MARKER BOOK datasheet.pdf
RJI IP20/ 90 GEW90+270 22/7 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf