Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF28HA
D38999/20TF28HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF28HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TF28HA.pdf
Availability of D38999/20TF28HA
QUANTITY
D38999/20TF28HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF28HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF28HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF28HA
Related LinksD38999/, D38999/20TF28HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF28HA Details Description
Related parts for D38999/20TF28HA
RES SMD 43.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 1 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A DFN1006-3 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 32pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf