Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF28PA-LC
D38999/20TF28PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF28PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TF28PA-LC.pdf
Availability of D38999/20TF28PA-LC
QUANTITY
D38999/20TF28PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF28PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF28PA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF28PA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TF28PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF28PA-LC Details Description
Related parts for D38999/20TF28PA-LC
CONN CONTACT ACTION PIN 30 GOLD datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 300 PC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4A 32V datasheet.pdf
TEST JACK ASSY datasheet.pdf
THERMISTOR 220K OHM NTC 0402 SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
EXHAUST STOCK RPLC W/37-1071 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 350MA 1.25 OHM datasheet.pdf