Amphenol Aerospace Operations D38999/20TF28PB-LC
D38999/20TF28PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TF28PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TF28PB-LC.pdf
Availability of D38999/20TF28PB-LC
QUANTITY
D38999/20TF28PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TF28PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TF28PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TF28PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TF28PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TF28PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20TF28PB-LC
TRANS NPN 90V 20A TO3 datasheet.pdf
IC LDO REG SMART DUAL ADJ 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
RES 3.09M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR -48V 8-SOIC datasheet.pdf
RES 50.0K OHM 2W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COAX RELAY HOUSING datasheet.pdf
RES 338 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD COUPLING BOTTOM SZB10 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf