Amphenol Aerospace Operations D38999/20TG39HA
D38999/20TG39HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TG39HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 39C 37#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TG39HA.pdf
Availability of D38999/20TG39HA
QUANTITY
D38999/20TG39HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TG39HA
Internal Part NumberEIS-D38999/20TG39HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TG39HA
Related LinksD38999/, D38999/20TG39HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TG39HA Details Description
Related parts for D38999/20TG39HA
IC FPGA 650 I/O 1508FBGA datasheet.pdf
IC INTERFACE CTRLR PCM LCC-44 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 3W 7.5 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 9A 6.6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
CABLE 4COND 16AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N CH 600V 15.8A TO-3P(N) datasheet.pdf