Amphenol Aerospace Operations D38999/20TG75PN
D38999/20TG75PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TG75PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 4C 4#8(TWIN) PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TG75PN.pdf
Availability of D38999/20TG75PN
QUANTITY
D38999/20TG75PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TG75PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TG75PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TG75PN
Related LinksD38999/, D38999/20TG75PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TG75PN Details Description
Related parts for D38999/20TG75PN
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
VARISTOR 216V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 500MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
RES 4.75M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 330MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 1.95A 65 MOHM datasheet.pdf