Amphenol Aerospace Operations D38999/20TH21JN-LC
D38999/20TH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 21C 21#16 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20TH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/20TH21JN-LC
QUANTITY
D38999/20TH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TH21JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20TH21JN-LC
CONN TERM BLOCK 12POS 5MM PCB datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 4DIP THRU HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IB HSSDCII CABLE ASSY - 7M datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL 1X1/8" 8A CRS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
Connector Socket 3 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf