Amphenol Aerospace Operations D38999/20TH21PN
D38999/20TH21PN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TH21PN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 21C 21#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TH21PN.pdf
Availability of D38999/20TH21PN
QUANTITY
D38999/20TH21PN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TH21PN
Internal Part NumberEIS-D38999/20TH21PN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TH21PN
Related LinksD38999/, D38999/20TH21PN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TH21PN Details Description
Related parts for D38999/20TH21PN
IC BUFFER HEX NON-INVERT 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH BODY SPDT W/O INDICATOR datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER ADJ 16-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 85MA 3.1 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf