Amphenol Aerospace Operations D38999/20TH55PB-LC
D38999/20TH55PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20TH55PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 55C 55#20 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20TH55PB-LC.pdf
Availability of D38999/20TH55PB-LC
QUANTITY
D38999/20TH55PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20TH55PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20TH55PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20TH55PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20TH55PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20TH55PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20TH55PB-LC
FIXED IND 1.8UH 240MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
TRF1222EVM datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 0.021A SOT23 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 22POS TIN SMD datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 32POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 470MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
TV 22C 22#22D SKT RECP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 16TQFN datasheet.pdf