Amphenol Aerospace Operations D38999/20WB5JA-LC
D38999/20WB5JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WB5JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WB5JA-LC.pdf
Availability of D38999/20WB5JA-LC
QUANTITY
D38999/20WB5JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WB5JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WB5JA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WB5JA-LC
Related LinksD38999/2, D38999/20WB5JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WB5JA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WB5JA-LC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-MICROPAK datasheet.pdf
RES SMD 33.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
SWITCH LIMIT ENCLOSED datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf