Amphenol Aerospace Operations D38999/20WC8SN-U
D38999/20WC8SN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WC8SN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WC8SN-U.pdf
Availability of D38999/20WC8SN-U
QUANTITY
D38999/20WC8SN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WC8SN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/20WC8SN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WC8SN-U
Related LinksD38999/2, D38999/20WC8SN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WC8SN-U Details Description
Related parts for D38999/20WC8SN-U
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 600MA SOT223 datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 700MA 347 MOHM datasheet.pdf
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
CONN MDR RECPT 20POS VERT T/H datasheet.pdf
IC OP AMP 85MHZ R-R 20-TSSOP datasheet.pdf
FILTER PERFORM SNAP-IN INLET 10A datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X8R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf