Amphenol Aerospace Operations D38999/20WD15JB-LC
D38999/20WD15JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WD15JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WD15JB-LC.pdf
Availability of D38999/20WD15JB-LC
QUANTITY
D38999/20WD15JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WD15JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WD15JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WD15JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WD15JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WD15JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WD15JB-LC
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 68MH 34MA 215 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW DO35 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13.8A 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
TRANS NPN 700V 10A ISOWATT218FX datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf