Amphenol Aerospace Operations D38999/20WD15PN-CGBSB1
D38999/20WD15PN-CGBSB1 picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WD15PN-CGBSB1
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WD15PN-CGBSB1.pdf
Availability of D38999/20WD15PN-CGBSB1
QUANTITY
D38999/20WD15PN-CGBSB1 Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WD15PN-CGBSB1
Internal Part NumberEIS-D38999/20WD15PN-CGBSB1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WD15PN-CGBSB1
D38999/20WD15PN-CGBSB1 Details Description
Related parts for D38999/20WD15PN-CGBSB1
INSERT MALE 64POS CRIMP datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK COUPLER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS W/PANEL MNT EARS datasheet.pdf
IC CLK MULTPLX 2:1 250MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RETAINER 24.5MM COIN CELL PC PIN datasheet.pdf
CARD GUIDE HORZ 5X0.078" BLK datasheet.pdf
RES 13.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf