Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE26HA-LC
D38999/20WE26HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE26HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WE26HA-LC.pdf
Availability of D38999/20WE26HA-LC
QUANTITY
D38999/20WE26HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE26HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE26HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE26HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WE26HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE26HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE26HA-LC
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 18V datasheet.pdf
IC CTRLR DC/DC PROG SW 20TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 150 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 33.20MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 26POS CRIMP datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 70NS 64TBGA datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 30 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf