Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE35HA-LC
D38999/20WE35HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE35HA-LC
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WE35HA-LC.pdf
Availability of D38999/20WE35HA-LC
QUANTITY
D38999/20WE35HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE35HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE35HA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE35HA-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WE35HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE35HA-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE35HA-LC
IGBT 1200V 9.6A 62.5W TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 213 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED RED 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 250' datasheet.pdf
EXTRACT TOOL TYPE VI datasheet.pdf
S.D.E. STRAIGHT ACTION HAND TOOL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SRT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf