Amphenol Aerospace Operations D38999/20WE35HN-LC
D38999/20WE35HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WE35HN-LC
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WE35HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WE35HN-LC
QUANTITY
D38999/20WE35HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WE35HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WE35HN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WE35HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WE35HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WE35HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WE35HN-LC
CONN HEADER .100 DUAL R/A 40POS datasheet.pdf
DUCT SLT HAL FREE WHT 1X3"X 6' datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH DIP HALF PITCH 10POS 24V datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
LED ENDOR STAR MODULE datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf