Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF28AD
D38999/20WF28AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF28AD
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WF28AD.pdf
Availability of D38999/20WF28AD
QUANTITY
D38999/20WF28AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF28AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF28AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF28AD
Related LinksD38999/, D38999/20WF28AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF28AD Details Description
Related parts for D38999/20WF28AD
IC FLASH 2MBIT 70NS 32VSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 7A POWERMITE3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IGBT 1200V 96A 543W TO247 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 27POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 20 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf