Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF28AN
D38999/20WF28AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF28AN
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WF28AN.pdf
Availability of D38999/20WF28AN
QUANTITY
D38999/20WF28AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF28AN
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF28AN
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF28AN
Related LinksD38999/, D38999/20WF28AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF28AN Details Description
Related parts for D38999/20WF28AN
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT23 datasheet.pdf
CONN TERM 10-13AWG CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
ANT DLINK WALL 12DBI 10" N FEM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 100' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.5A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
SMT RETAINER FOR 20MM CELL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf