Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF28PC
D38999/20WF28PC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF28PC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WF28PC.pdf
Availability of D38999/20WF28PC
QUANTITY
D38999/20WF28PC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF28PC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF28PC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF28PC
Related LinksD38999/, D38999/20WF28PC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF28PC Details Description
Related parts for D38999/20WF28PC
IDC CABLE - MDM60T/MC60F/MDM60T datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
POWER SUPPLY 250W 48V DIN RAIL datasheet.pdf
OPROBE X1/X10 100MHZ IN HIPRO 1. datasheet.pdf
CAP FILM 180NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf