Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF28PN-LC
D38999/20WF28PN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF28PN-LC
Brief Description
TV 28C 26#20 2#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WF28PN-LC.pdf
Availability of D38999/20WF28PN-LC
QUANTITY
D38999/20WF28PN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF28PN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF28PN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF28PN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WF28PN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF28PN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WF28PN-LC
BOX ABS BLK/GRAY 6.31"L X 6.25"W datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN SOCKET 22-28AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 422 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf