Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG11JN-LC
D38999/20WG11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG11JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WG11JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WG11JN-LC
QUANTITY
D38999/20WG11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG11JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG11JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WG11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WG11JN-LC
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
3/4 INCH HST BLACK 100/12" PKG datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 476 I/O 1020BGA datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 10POS datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 10V Y5V 0402 datasheet.pdf
OSC VCXO 1.000GHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRVR SO6L datasheet.pdf
TV 100C 100#22D SKT PLUG datasheet.pdf
JT 79C 79#22D PIN GRND PLUG datasheet.pdf
CAP 100 UF 20% 25 V datasheet.pdf