Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG16JN-LC
D38999/20WG16JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG16JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WG16JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WG16JN-LC
QUANTITY
D38999/20WG16JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG16JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG16JN-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG16JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WG16JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG16JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WG16JN-LC
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DVR HALF BRIDGE 24-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1% 35W TO263 D2PAK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
PRESS BLOCK datasheet.pdf
POT 80 OHM 500W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 410MW SOD123 datasheet.pdf