Amphenol Aerospace Operations D38999/20WG39JN-LC
D38999/20WG39JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WG39JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WG39JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WG39JN-LC
QUANTITY
D38999/20WG39JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WG39JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WG39JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WG39JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WG39JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WG39JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WG39JN-LC
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.81MM datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
MCU 32BIT 256K FLASH 100-LFBGA datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.8A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POT SLIDE 1K OHM .1W 30MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf