Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH21JB-LC
D38999/20WH21JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH21JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WH21JB-LC.pdf
Availability of D38999/20WH21JB-LC
QUANTITY
D38999/20WH21JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH21JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH21JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH21JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH21JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH21JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH21JB-LC
RELAY RF SPDT 10MA 24V datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 1MSPS SOT23-6 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27 OHM 8SIP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR LT SERIES 418MHZ datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPADE TERM 10-12AWG #6 YLW datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Vertical datasheet.pdf
OSC XO 66.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf