Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH21JN-LC
D38999/20WH21JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH21JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WH21JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WH21JN-LC
QUANTITY
D38999/20WH21JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH21JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH21JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH21JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH21JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH21JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH21JN-LC
RES SMD 42.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 9V OUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 50MA SYNC 8SON datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 3.92M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf