Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH53JC-LC
D38999/20WH53JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH53JC-LC
Brief Description
CONN RCPT 53POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WH53JC-LC.pdf
Availability of D38999/20WH53JC-LC
QUANTITY
D38999/20WH53JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH53JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH53JC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH53JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH53JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH53JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH53JC-LC
IC DAC 16BIT 50MSPS 28-SSOP datasheet.pdf
CARDEDGE 62POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
FUSE 125V ALARM W/LENS 20A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 0804 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf