Amphenol Aerospace Operations D38999/20WH55JN-LC
D38999/20WH55JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WH55JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WH55JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WH55JN-LC
QUANTITY
D38999/20WH55JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WH55JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WH55JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WH55JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WH55JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WH55JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WH55JN-LC
RES 240 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .05" 10X4PS GOLD SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 516BGA datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN SNAP-IN datasheet.pdf
RES 12 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER datasheet.pdf
RES 93.1K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FAN IMP MTRZD 225X99 230V W/CAP datasheet.pdf