Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ11AE
D38999/20WJ11AE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ11AE
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ11AE.pdf
Availability of D38999/20WJ11AE
QUANTITY
D38999/20WJ11AE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ11AE
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ11AE
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ11AE
Related LinksD38999/, D38999/20WJ11AE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ11AE Details Description
Related parts for D38999/20WJ11AE
CARDEDGE HIPRO 86POS DL .100 BLK datasheet.pdf
RES SMD 154 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 100-220VAC 20MM datasheet.pdf
RES 1.29K OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RETAINER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 100C S 24" YEL FLOAT NI datasheet.pdf