Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ11BC
D38999/20WJ11BC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ11BC
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 SKT RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ11BC.pdf
Availability of D38999/20WJ11BC
QUANTITY
D38999/20WJ11BC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ11BC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ11BC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ11BC
Related LinksD38999/, D38999/20WJ11BC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ11BC Details Description
Related parts for D38999/20WJ11BC
HEADER OPEN .018"DIA .300 18POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 2A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CRIMP BANTAM DIST ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
MICRO 100C S 36" WHT JACKS datasheet.pdf
IGBT 300V DPAK datasheet.pdf