Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ11PE
D38999/20WJ11PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ11PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
TV 11C 2#20 9#10 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ11PE.pdf
Availability of D38999/20WJ11PE
QUANTITY
D38999/20WJ11PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ11PE
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ11PE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ11PE
Related LinksD38999/, D38999/20WJ11PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ11PE Details Description
Related parts for D38999/20WJ11PE
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 1A D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ARRAY 2.2UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
LIMIT SWITCH SP9595.10 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 3.3V 60A 198W datasheet.pdf
EXT. ETHERNET ADAPTOR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 32A datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf