Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19AD
D38999/20WJ19AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19AD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19AD.pdf
Availability of D38999/20WJ19AD
QUANTITY
D38999/20WJ19AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19AD
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19AD
Related LinksD38999/, D38999/20WJ19AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19AD Details Description
Related parts for D38999/20WJ19AD
CONN HSG RCPT 22POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 16.2VWM 29.1VC SMA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
VARIOFACE DSUB 15POS DIN RAIL datasheet.pdf
SWITCH SELECTOR DPST-NO 3POS 10A datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 64MBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FUSE LK QA 050A RB 23" datasheet.pdf