Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19HB
D38999/20WJ19HB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19HB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19HB.pdf
Availability of D38999/20WJ19HB
QUANTITY
D38999/20WJ19HB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19HB
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19HB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19HB
Related LinksD38999/, D38999/20WJ19HB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19HB Details Description
Related parts for D38999/20WJ19HB
FACTORY DEBUG FOR MN101CF78AXN datasheet.pdf
INDICATOR 24V 22MM FLUSH RED datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DUAL 256X9 64QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS RT ANG T/H TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RING CORE CHOKE 1.0MH 5.0A datasheet.pdf
S3 STR SNB USFT RIV CTL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SWITCH DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET .6MM 12POS PWR TERM datasheet.pdf