Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19JE-LC
D38999/20WJ19JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ19JE-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ19JE-LC
QUANTITY
D38999/20WJ19JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19JE-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ19JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19JE-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ19JE-LC
LED GREEN DIFFUSED 2SMD GW datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE 24V datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 200MS SNT-4A datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.8M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
POWER DIVIDER 2WAY 1GHZ-12.4GHZ datasheet.pdf
BIT TORX T40 1.14" 2/PK datasheet.pdf
FIXED IND 5.1UH 4A 23.4 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf