Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19PB-LC
D38999/20WJ19PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19PB-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ19PB-LC
QUANTITY
D38999/20WJ19PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19PB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ19PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19PB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ19PB-LC
DUAL FOOTWEAR RESISTANCE CHECK datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
OSC XO 62.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.4MM GREEN datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.92K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN FINGER 950MM datasheet.pdf