Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ19PE
D38999/20WJ19PE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ19PE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ19PE.pdf
Availability of D38999/20WJ19PE
QUANTITY
D38999/20WJ19PE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ19PE
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ19PE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ19PE
Related LinksD38999/, D38999/20WJ19PE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ19PE Details Description
Related parts for D38999/20WJ19PE
CONN EDGECARD 20POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 39POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG SINK/SOURCE DDR 10SON datasheet.pdf
RES 13 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES NET MULT OHM SIP datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 8MSOP datasheet.pdf