Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ24HB-LC
D38999/20WJ24HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ24HB-LC
Brief Description
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS
Datasheet Download
D38999/20WJ24HB-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ24HB-LC
QUANTITY
D38999/20WJ24HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ24HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ24HB-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ24HB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ24HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ24HB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ24HB-LC
IDC CABLE - MKS24K/MC24G/MPD24K datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT ADH LT GRY 6'/72" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V/1.85V 10DFN datasheet.pdf
FAN AXIAL 40.1X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC DSP CTLR 16BIT 28SSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 10% 1.2KV RADIAL datasheet.pdf