Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ24JC-LC
D38999/20WJ24JC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ24JC-LC
Brief Description
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ24JC-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ24JC-LC
QUANTITY
D38999/20WJ24JC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ24JC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ24JC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ24JC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ24JC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ24JC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ24JC-LC
IC LIU T3/E3/STS-1 IND 48LQFP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD V-OUT 28DIP datasheet.pdf
IC 2-1 QUAD SELECT/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 5V 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.487 OHM 1% 10W datasheet.pdf