Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29HC-LC
D38999/20WJ29HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29HC-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ29HC-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ29HC-LC
QUANTITY
D38999/20WJ29HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29HC-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ29HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ29HC-LC
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 4.8"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CBL TIE HLDR ARROW MNT NATURAL datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 4DIP datasheet.pdf
CONN SC PLUG HOUSING datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf