Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29HD-LC
D38999/20WJ29HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29HD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ29HD-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ29HD-LC
QUANTITY
D38999/20WJ29HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29HD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29HD-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ29HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29HD-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ29HD-LC
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
3640 0603 & 0402 LAB KIT datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf