Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29HN-LC
D38999/20WJ29HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29HN-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS PIN
Datasheet Download
D38999/20WJ29HN-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ29HN-LC
QUANTITY
D38999/20WJ29HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29HN-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29HN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ29HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29HN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ29HN-LC
TRANS NPN 350V 4A DPAK datasheet.pdf
FOAM BLK COND CUSH GRD 1/8X37X57 datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 5.5V 8MA SOT-143 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RECEIVER HETRODYNE AM SUPER datasheet.pdf
GDT 230V 20% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf