Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ29SA-U
D38999/20WJ29SA-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ29SA-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ29SA-U.pdf
Availability of D38999/20WJ29SA-U
QUANTITY
D38999/20WJ29SA-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ29SA-U
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ29SA-U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ29SA-U
Related LinksD38999/2, D38999/20WJ29SA-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ29SA-U Details Description
Related parts for D38999/20WJ29SA-U
CHOKE COMMON MODE 1.2mH 16A datasheet.pdf
IC ADC 4CH 10BIT 133KSPS 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=300FT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 155MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 294 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 28AWG YLW datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf