Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ35JB-LC
D38999/20WJ35JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ35JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WJ35JB-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ35JB-LC
QUANTITY
D38999/20WJ35JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ35JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ35JB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ35JB-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ35JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ35JB-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ35JB-LC
TOOL HOT KNIFE FIBER OPTIC 25W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 150V 0605 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED NO LED datasheet.pdf
RES 130 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf