Amphenol Aerospace Operations D38999/20WJ37HC-LC
D38999/20WJ37HC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WJ37HC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 39C 39#16 PIN RECP
Datasheet Download
D38999/20WJ37HC-LC.pdf
Availability of D38999/20WJ37HC-LC
QUANTITY
D38999/20WJ37HC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WJ37HC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WJ37HC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WJ37HC-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WJ37HC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WJ37HC-LC Details Description
Related parts for D38999/20WJ37HC-LC
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
CONN RECPT 30POS .050" SMT DUAL datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11.4VC SMB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
ACCESSORY RETAINER 3POS datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
V606(BWB)02-001 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf